środa, 10 sierpnia 2011

Jednym tchem

Po mozolnym brnięciu przez każdą stronę poprzedniej książki poniższą pozycję przeczytałam jednym tchem.


Książka, która stała się bestsellerem na długo przed jej publikacją. To pozycja nieautoryzowana, napisana przez brata gwiazdy. Pokazuje Madonnę z bliska, z perspektywy osoby, która przez 47 lat nie odstępowała jej na krok (Christopher był najbardziej zaufanym asystentem gwiazdy do czasu, gdy w życiu siostry pojawił się Guy Richie). Jaka jest jedna z największych skandalistek naszych czasów? Co robi, gdy gasną światła rampy? Z kim było jej dobrze i dlaczego rozpadło się jej małżeństwo? Ciccione opowiada, że Madonna nie stroni od narkotyków, jest zakochana w Gwyneth Paltrow, a małżeństwo Guyem to wielka farsa. Książka zawiera najpikantniejsze szczegóły z życia Madonny, opowieści o romansach, skandalach i kolejnych mężczyznach. W tle najsłynniejsze nazwiska show-biznesu! Wszystko to opowiedziane jest ciętym językiem. Wyjątkowo smakowity kąsek!

Nie zgadzam się z powyższym opisem (kopia ze stron empiku), książka jest raczej o życiu i uczuciach Christophera, brata Madonny. Z książki nie wynika by Christopher nie odstępował siostry na krok, wręcz przeciwnie był przy niej tylko wtedy gdy Go potrzebowała, najczęściej do projektowania wnętrz Jej domów i podczas przygotowań i trwania tras koncertowych, zatem nie mógł podać zbyt dużo informacji o Madonnie. Ponadto zawartość książki jest nieobiektywna, pisana z perspektywy źle traktowanego brata gwiazdy, choć autor silił się na bezstronność i obiektywne spojrzenie. To tak gwoli nie zgodzenia się z opisem książki, mającym na celu zakup książki poprzez odwołanie się do krwiożerczej natury człowieka.

A gwoli samej książki.. smutno mi po jej przeczytaniu, wiedziałam że Madonna nie jest ciepłą dobrą panią, ale przed przeczytaniem książki miałam lepsze o Niej zdanie. Teraz myślę, że to pozbawiona skrupułów zimna kobieta.

Mam nadzieję dziś jeszcze odwiedzić bibliotekę i dokonać wymiany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz